Oficiali svetainė – https://www.herningbib.dk/
Herningo bibliotekos – tai viešųjų bibliotekų sistema, kurią sudaro 6 bibliotekos ir 14 vietos archyvų Herningo savivaldybėje. Herningo bibliotekos atlieka tiek vietos, tiek regioninių bibliotekų funkcijas centriniame Jutlando regijone, Danijoje. Kartu Herningo Bibliotekos aptarnauja apie 90000 gyventojų. Bibliotekų vizija – tapti ryškiu kultūriniu ir bendruomeniniu centru ir siekti aktyvaus ir svarbaus vaidmens vystant vietos visuomenę.
Herningo viešoji biblioteka teikia tiek tradicines bibliotekos paslaugas – prieigą prie bibliotekos dokumentų, duomenų bazės ir t.t.; tiek modernias bibliotekos paslaugas – organizuoja renginius, mokymosi sesijas, knygų ir muzikos klubus ir kt. Biblioteka skiria daug dėmesio skaitmeninėms paslaugoms: el-knygoms, tiesioginėms renginių transliacijoms, aktyviai komunikacijai socialiniuose tinkluose. Bibliotekos stiprioji pusė – šviečiamoji veikla ir renginių organizavimas, ypač įtraukiant mokyklas.
Kultūros paveldas Danijoje
Danijoje veikia daug įvairaus dydžio muziejų ir archyvų. Didžiausias iš jų – „Rigsarkivet“ Danijos Nacionalinis Archyvas, šalia kurio veikia daugybė virtualių vietos archyvų ir virtualių miestelių archyvų (kiekvienam svarbesniam šalies miestui ir miesteliui). Tokia veiklos specifika taikoma ir muziejams.
Nacionaliniai tinklalapiai
Danijoje dažniausiai lankomi archyvų tinklalapiai:
www.sa.dk: Skaitmeniniai archyvai. Suskaitmeninti surašymai, žemės registrų informacija, bažnyčios knygos ir t.t.
www.arkiv.dk: Daugumos Danijos vietinių archyvų įrašai.
www.kb.dk: Danija iš oro. Danijos miestų ir nuosavybių nuotraukų iš paukščio skrydžio kolekcija. Karališkoji Biblioteka.
www.skolehistorie.au.dk: Trøst-Hansen‘o Parapijų Kortos. Nuotraukų paroda pristatanti visos šalies parapijas, kurioje vaizduojamos vietos bažnyčios, pastoriai, dvasininkai, mokytojai ir mokyklos.
www.aarhusarkivet.dk: „Sejrs Sedler“ yra didelis vardų archyvas paremtas „Aarhus Stiftstidende“ laikraščio sukaupta informacija per 200 jo gyvavimo metų.
www.afdøde.dk: Danijos nekrologai.
www.findengrav: Nemokamas, skaitmeninis geneologinis žinynas, kuriame galima rasti savo protėvių antkapius.
www.dk-gravsten.dk: Danijos kapinės – archyvas, kuriame sukaupti nufotografuoti antkapiai, o jų vardus galima rasti internetinėje paieškoje.
www.krabsen.dk: Duomenų bazė, kurioje sukaupta 59880 daniškų vietovardžių ir aprašomi jų ryšiai su parapijomis, savivaldybėmis ir šalimi.
www.kbharkiv.dk: Čia galima rasti asmenis esančius Policijos Registre ir Kopenhagos laidojimo rūmų duomenis, kitos medžiagos iš Kopenhagos miesto archyvų.
www.historiskatlas.dk: Istoriniai žemėlapiai ir vietos kultūros paveldas.
www.gst.dk: Žemės registras – kadastrinis archyvas. Danijos kadastras yra visos žemės registravimo pagrindas Danijoje. Jį sudaro visos šalies kadastrinis žemėlapis, oficialus registras ir kadastrinis archyvas – šis išteklius atlieka svarbiausią vaidmenį viešajame žemės nuosavybės valdyme ir administravime.