Apie

Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ yra elektroninė duomenų saugykla arba „korys“, į kurį savo „medų“ – prisiminimus, pasakojimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Alytaus apskričių kultūros paveldo išsaugojimu ir sklaida. Svetainė buvo inspiruota kraštotyros duomenų bazių „Vilnijos vartai“ ir „Dainavos kraštas“, kuriose taip pat buvo pateikiama bendruomenių kraštotyros informacija.

Įamžinti tautinį paveldą skaitmeniniu pavidalu svarbu, saugu ir patogu. Taip teigė žymi kultūros paveldo elektroninėje erdvėje puoselėtoja, docentė, matematikos mokslų dr. Nerutė Kligienė (1944–2011), apdovanota Lietuvos mokslo premija. „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ sukuria sąlygas ne tik sužinoti apie tam tikras vietoves bei asmenybes, bet ir patiems įkelti savo krašto, giminės istoriją. Tereikia užpildyti nedidelės apimties anketą, kurios duomenis patikrins svetainės administratorius.

Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ suteikia galimybę susipažinti su kitų tautų kultūros paveldu. Puslapis yra papildytas Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos partnerių ir jų kraštotyrinės veiklos aprašymais, darbo su kraštotyrine veikla tyrimu ir gairėmis. Paspaudus ant skirtingų vėliavėlių puslapio viršuje, galima susipažinti su bibliotekos partnerių internetinėmis kraštotyros svetainėmis.

Svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“ buvo sukurta tarptautinio projekto „Cultural Heritage for the Future: Discover, Share and Learn“ pagrindu ir remiantis partnerių šalių patirtimi: Herningo viešosios bibliotekos Danijoje lokalios istorijos enciklopedija puslapyje herninghistorie.dk ir Slovėnijos Kranj viešosios bibliotekos virtualiu nuotraukų albumu puslapyje kamra.si.

Daugiau informacijos bei projekto rezultatus rasite pasirinkę atitinkamą skiltį dešinėje.