Lentvario miesto vaistinei – 130

1892 m., gavus leidimą, dabartinėje Geležinkelio gatvėje buvo atidaryta pirmoji Lentvario vaistinė. Senajai Lentvario vaistinei vadovavo žydų kilmės provizorius vaistininkas M. A. Rut. 1912–1936 m. vaistinės vedėju dirbo A. Lapinas. Jis karo metu žuvo. Iki 1940 m. vaistinė buvo mediniame pastate, šalia dabartinio pašto, kieme, tačiau pastatas karo metu sudegė. Po karo vaistinė įsikūrė buvusiame valsčiaus pastate. 1945–1959 m. jai pradėjo vadovauti Vidtor Lazarevič Rozenšein. 1950 m. į Lentvario vaistinę atvyko dirbti Leokadija Bačkauskaitė (vėliau Remeikienė), kuri dirbo iki 1953 m., mat vėliau buvo paskirta į Daugus. Vidtor Lazarevič Rozenšein išvykus į Lenkiją, pareigas iš jo 1959 m. perėmė sugrįžusi L. Remeikienė.

Nuo 1966 m. šiame pastate veikia paštas, o vaistinė persikėlė į Lauko g. 12, kur veikia iki šiol.  Senoji Lentvario vaistinė yra vienintelė rajone, kuri ligi šiol ne tik parduoda vaistus, bet ir gamina juos tam tikslui pritaikytose patalpose.
Nuo 1971 m. vaistinės vedėja tapo provizorė Kristina Užumeckienė, kuri čia dirbo ir vadovavo ilgus metus. Lentvario vaistinė visada buvo pirmaujanti Trakų rajone. Senoji vaistinė išugdė šaunių savo srities specialistų. Vaistinėje vienu metu dirbo net iki 13 darbuotojų. Tai ilgametės, visą gyvenimą išdirbusios darbuotojos: sanitarė-fasuotoja J. Ostrovskaja, farmacininkė-technikė Z. Uzelo, provizorė J. Abaravičienė, V. Kašinskienė, V. Janušauskienė, A. Truncaitė, J. Genrich, O. Aliukonienė, buhalterė D. Bruzgulienė ir daugelis kitų šaunių specialistų, dirbusių vaistinėje per šiuos ilgus gyvavimo metus.

Iki 1994 m. Lentvaryje buvo tik viena vaistinė, todėl visi lentvariečiai ir net iš kitur atvykusieji naudojosi jos teikiamomis paslaugomis.
Šiuo metu Lentvaryje veikia penkios vaistinės. Nuo 1997 metų senosios vaistinės direktore tapo ir ligi šiol dirba  Margarita Sinicienė.

Rūta Minkevičienė
Trakų viešosios bibliotekos
Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė